SZCZECIŃSKIE TBS MA 20 LAT

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obchodzi 20-lecie działalności. Od 1997 roku wybudowało blisko 2600 nowych, komfortowych mieszkań w różnych częściach Szczecina, a w trakcie realizacji są kolejne inwestycje. W tym samym czasie zmodernizowało i przebudowało ponad 500 mieszkań położonych w śródmiejskich kamienicach. Zarządzamy też ok. 7000 lokali mieszkalnych i użytkowych. 

sl4

 

Nowe osiedla

Ostatnią, a zarazem największą zrealizowaną przez Szczecińskie TBS inwestycją jest zakończone w roku 2016 Osiedle Sienno. Inwestycja położona na granicy Warszewa i Żelechowej to 297 mieszkań w 15 budynkach. Osiedle posiada przestrzeń dla rodzin z dziećmi, place zabaw i atrakcyjną lokalizację – zaledwie kilka minut drogi samochodem do centrum miasta. Wszystkie osiedla budowane przez spółkę charakteryzują się najwyższym standardem wykonania.

 

Rewitalizacje 

Szczecińskie TBS zajmuje się również działalnością o charakterze rewitalizacyjnym. Jednym z pierwszych zadań przed jakim stanęło Szczecińskie TBS było zapewnienie mieszkańcom centrum miasta godnych warunków do życia. Od 1997 roku zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy ponad 500 mieszkań położonych w śródmiejskich kamienicach mieszkalnych. W rewitalizowanych kamienicach jest bezpieczniej, ładniej i przestronniej. Efekty rewitalizacji widać najlepiej na tzw. kwartałach turzyńskich czyli obszarze położonym w obrębie ul. Chodkiewicza, Pocztowej, Ściegiennego i Bolesława Śmiałego lub zespole zabudowanym między ulicami Wojska Polskiego, Boh. Getta Warszawskiego i Kr. Jadwigi. 

Original Image po
Modified Image przed
Original Image po
Modified Image przed
Original Image po
Modified Image przed
Original Image po
Modified Image przed
Original Image po
Modified Image przed
Original Image po
Modified Image przed

 

Programy społeczne

Spółka we współpracy z Gminą Miasto Szczecin realizuje także szereg programów społecznych skierowanych do różnych grup – m.in. do dzieci z pieczy zastępczej, usamodzielniających się jej wychowanków, studentów, absolwentów, młodych rodzin, rodzin wielodzietnych wymagających wsparcia oraz seniorów i osób niepełnosprawnych.


Od 2014 r. w ramach Szczecińskiego TBS funkcjonuje program "Domu dla studenta". Dzięki niemu w prosty i szybki sposób o mieszkania może ubiegać się rocznie kilkadziesięcioro żaków. Absolwenci mogą skorzystać z programu realizowanego przez Miasto Szczecin we współpracy ze spółką – "Dom dla Absolwenta", który zapewnia mieszkania młodym ludziom posiadającym wykształcanie lub wykonujących zawody oczekiwane przez pracodawców.

kwartal 23 mieszkania dla seniorow

Oferta Szczecińskiego TBS jest również skierowana do osób starszych. W ramach programu mieszkaniowego "Dom dla seniora" spółka zapewniła 23 mieszkania dla osób po 65. roku życia. Znajdują się one w budynku zaprojektowanym zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów, w tym szczególnie ze stworzeniem miejsca do wspólnych spotkań sąsiedzkich. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z oferty rekreacyjno-kulturalnej oferowanej w klubie Senior-Wigor. Przygotowywane są kolejne mieszkania, które będą proponowane osobom starszym.
Inwestycje Szczecińskiego TBS zawsze opierają się na współpracy z samorządem oraz mieszkańcami.

 

 

20 lat to okres wielu osiągnięć, ale i czas, który zobowiązuje do podjęcia kolejnych działań. Bez współpracy z Miastem Szczecin dynamiczny rozwój spółki nie byłby możliwy. Wierzymy, że przez następne lata będziemy mogli realizować naszą misję z myślą o przyszłych mieszkańcach. Budując budynki, w którym wiele rodzin znajduje swój dom, uczestniczymy w tworzeniu ludzkich historii. 

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.