Dotyk w roli głównej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Warsztaty, których uczestnicy przypomną sobie jak ważny jest dotyk i dlaczego mamy znacznie mniej okazji do kontaktu dotykowego z innymi ludźmi, niż jeszcze 100 lat temu.

Przeciętny współczesny człowiek broni się przed dotykiem. W efekcie powstaje nienaturalna potrzeba izolacji, a stąd już prosta droga do nadużyć, konfliktów i wypaczonego rozumienia wspólnoty bycia w przestrzeni. Ćwiczenia proponowane podczas warsztatu „Ciała w kosmosie” mają na celu ponownie oswoić lub podtrzymać naturalny stosunek do dotyku, zachęcić do form spędzania czasu z uwzględnieniem zmysłu dotyku. Bezpieczna przestrzeń warsztatu zapewni odpowiednie środowisko do swobodnego doświadczania. 

Zajęcia odbędą się w dniach 14–15 września w godz. 15–18 w Domu Kultury 13 Muz. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując CIAŁA W KOSMOSIE, a w treści należy podać swoje imię oraz numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są dwudniowe, bezpłatne, przeznaczone dla osób powyżej 25. roku życia.

Prowadzi Dagmara Pochyła. Torunianka, która od 9 lat mieszka i tworzy w Szczecinie. Magister sztuki, artystka plastyk, absolwentka WSP na UMK w Toruniu, kierunek Edukacja Artystyczna, specjalizacja Plastyka Intermedialna. Wielokrotnie nagradzana za teledyski i animacje (Yach 2015 i 2016, Animocje, Euroshorts 2017, SEFF Shorty, PLMVA 2018) ma w swoim dorobku wystawy w uznanych galeriach sztuki w kraju i za granicą. Jest współtwórczynią pierwszego programu edukacyjnego w CSW Znaki Czasu w Toruniu. Działająca w Fundacji You Have It w Toruniu, gdzie w ramach tejże realizowała wiele autorskich warsztatów artystycznych (więcej info na www.youhaveit.pl). W Szczecinie współpracowała z zespołami muzycznymi Big Fat Mama i Ma, będąc odpowiedzialna za ich kompletną identyfikację wizualną (grafika, kostiumy, foto, video). Jest związana z nieszablonowym artystyczno-naukowym projektem Instytut B-61.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje”, realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI wraz z partnerami: Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki | Klub Don Senior | INKU Szczeciński Inkubator Kultury | 13 muz | Ośrodek Teatralny Kana.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin | GS24.pl – wiadomości ze Szczecina i regionu | 24Kurier.pl – serwis gazety „Kurier Szczeciński” | „Prestiż. Magazyn Szczeciński”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin.

tlo wydarzenia CIALA W KOSMOSIE 1

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.