Mała akademia liderów społecznych: Mapa szczecińskich rzemieślników z Justyną Machnik

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie z mapą szczecińskich rzemieślników i jej twórczynią, Justyną Machnik. Spotkanie online odbędzie się już w piątek, 11 grudnia.

ŚRODEK już po raz kolejny zaprasza szczecinian do rozmowy online w ramach swojego cyklu pn. „mała akademia liderów społecznych”. Tym razem bohaterkami będą – mapa szczecińskich rzemieślników i jej autorka, Justyna Machnik. To właśnie ona nie tylko wyselekcjonowała pracownie rzemiosła, ale też zebrała ich historie, a nazwom lub mijanym po drodze miejscom nadała twarze właścicieli. Mapa to zbiór opowieści o miejscach i ludziach je tworzących. Wśród rzemieślników znajdziecie złotników, kuśnierzy, krawców, szewców i nie tylko!

Rozmowa na żywo o tym projekcie i jego efektach odbędzie się już w piątek, 11 grudnia, o godz. 18 na Facebooku ŚRODKA. Gościni spotkania, Justyna Machnik, to licencjonowana przewodniczka turystyczna po Szczecinie, organizatorka wydarzeń kulturalnych, założycielka stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA 2, autorka projektów: Usługi dla Ludności (dokumentacja starych zakładów rzemieślniczych – materiały radiowe, wystawy, spacery po zakładach, mapa), Szczecin szlakiem PRL (tematyczny spacer i wystawa), Kamienice Szczecina (popularyzacja szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Autorka artykułów o szczecińskich wątkach i miejscach (palarnia kawy Korona 1912, zespół big-beatowy Nieznani, rzemieślnicy). Dwukrotna finalistka plebiscytu Gazety Wyborczej „Szczupaki i kiełbie”.

Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze ŚRODKA.

Wydarzenie na Facebooku tutaj.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.