Mała akademia liderów społecznych: Mapa szczecińskich rzemieślników z Justyną Machnik

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie z mapą szczecińskich rzemieślników i jej twórczynią, Justyną Machnik. Spotkanie online odbędzie się już w piątek, 11 grudnia.

ŚRODEK już po raz kolejny zaprasza szczecinian do rozmowy online w ramach swojego cyklu pn. „mała akademia liderów społecznych”. Tym razem bohaterkami będą – mapa szczecińskich rzemieślników i jej autorka, Justyna Machnik. To właśnie ona nie tylko wyselekcjonowała pracownie rzemiosła, ale też zebrała ich historie, a nazwom lub mijanym po drodze miejscom nadała twarze właścicieli. Mapa to zbiór opowieści o miejscach i ludziach je tworzących. Wśród rzemieślników znajdziecie złotników, kuśnierzy, krawców, szewców i nie tylko!

Rozmowa na żywo o tym projekcie i jego efektach odbędzie się już w piątek, 11 grudnia, o godz. 18 na Facebooku ŚRODKA. Gościni spotkania, Justyna Machnik, to licencjonowana przewodniczka turystyczna po Szczecinie, organizatorka wydarzeń kulturalnych, założycielka stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA 2, autorka projektów: Usługi dla Ludności (dokumentacja starych zakładów rzemieślniczych – materiały radiowe, wystawy, spacery po zakładach, mapa), Szczecin szlakiem PRL (tematyczny spacer i wystawa), Kamienice Szczecina (popularyzacja szlaku „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Autorka artykułów o szczecińskich wątkach i miejscach (palarnia kawy Korona 1912, zespół big-beatowy Nieznani, rzemieślnicy). Dwukrotna finalistka plebiscytu Gazety Wyborczej „Szczupaki i kiełbie”.

Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze ŚRODKA.

Wydarzenie na Facebooku tutaj.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Rejon Lewobrzeże
tel. 91 430 91 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejon Prawobrzeże
tel. 91 461 36 92
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 430 91 83, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
Rejon Lewobrzeże
  91 430 91 15 od 8 do 15.30
Rejon Prawobrzeże
  91 461 36 92 wew.160 od 8 do 15.30
Pogotowie Lokatorskie
  91 488 09 86 po 15 i w dni wolne

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.