Nowe mieszkanie chronione dla seniorów

Print Friendly, PDF & Email
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Od marca w Szczecinie funkcjonować będzie kolejne mieszkanie chronione dla osób starszych. Całodobową opieką objętych zostanie 14 seniorów. Będzie to szóste tego typu mieszkanie w naszym mieście. Lokal przekazało i wyremontowało Szczecińskie TBS.

Mieszkanie powstało z połączenia trzech lokali – łącznie jego powierzchnia wynosi niemal 250 m². Seniorzy mają do dyspozycji 6 pokoi (1-, 2- i 3-osobowych), trzy łazienki, wspólny salon, kuchnię i jadalnię. Mieszkanie jest w całości pozbawione barier architektonicznych oraz przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest położenie w ścisłym centrum Szczecina – w kamienicy przy al. Piastów.

W lokalu zamieszka 14 seniorów. W mieszkaniu przez całą dobę będą opiekunki, które będą pomagały seniorom we wszystkich czynnościach oraz będą prowadziły zajęcia aktywizacyjne.

IMG 20180220 113355 m1

Wychodzimy naprzeciw potrzebom seniorów – powiedział podczas otwarcia Piotr Krzystek, Prezydent Miasta. – Mieszkania chronione to bardzo przyjazna forma opieki nad osobami, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować we własnych środowiskach. Jest to bardzo dobre uzupełnienie systemu wsparcia seniorów w naszym mieście.

Koszt kapitalnego remontu mieszkania wyniósł ok. 400 tys. zł, wyposażenie – ok. 100 tys zł. Prace remontowe zostały sfinansowane ze środków Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin oraz z dotacji unijnej w ramach projektu „Kreator bezpieczeństwa” realizowanego przez MOPR, którego celem jest rozszerzenie dostępności usług społecznych dla mieszkańców Szczecina – w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
W ramach środków z programu zakupiono też całe wyposażenie mieszkania.

Ponadto środki z dotacji zostaną przeznaczone na utrzymanie mieszkania oraz pokrycie kosztów usług opieki i wsparcia dla seniorów. Dzięki temu do końca czerwca 2023 roku seniorzy nie będą ponosić opłat z tego tytułu. Jedyny koszt jaki będą pokrywać to opłata za środki czystości oraz wyżywienie.

Będzie to już szóste mieszkanie chronione dla seniorów w naszym mieście. W pięciu do tej pory funkcjonujących są miejsca dla 28 seniorów. Obecnie ta liczba wzrośnie do 42 miejsc.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.