Maszkarony na szczecińskich podwórkach

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zabawy z teatrem, tańcem i fotografią, a w rolach głównych maszkarony ze szczecińskich kamienic. W maju na trzech śródmiejskich podwórkach na pewno nie będzie można się nudzić!

Maszkarony, czyli rzeźbiarskie motywy dekoracyjne w postaci np. ludzkich czy fantazyjnych twarzy, są silnie obecne na fasadach śródmiejskich kamienic. Niektóre z nich już w maju „zlecą” z budynków wprost na trzy szczecińskie podwórka! Ale spokojnie, tylko na chwilę i w postaci wielkich masek. Staną się one pretekstem do zabawy, do której zostaną zaproszeni zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy.

Już 12 maja (od godz. 16.00 przy ul. Śląskej 9), 18 maja (od 18.00 przy ul. Śląskiej 53) i 19 maja (od 12.00 przy ul. Ks. Bogusława X 7) warto wyjść z domu i odwiedzić szczecińskie podwórka, by włączyć się do zabawy z teatrem tańca, tajemniczą skrzynką oraz maskami-maszkaronami.

Te inspirowane śródmiejskimi maszkaronami małe dzieła sztuki tworzy artystka Katarzyna Mierzejewska, do której podczas akcji dołączą szczecińscy animatorzy: Paulina Ratajczak, Maria Stafyniak, Krzysztof Lubka i Paweł Kula, a także młodzi artyści z Małego Teatru Tańca. „Będziemy się przebierać, wygłupiać, uwieczniać i wymyślać historie tych niezwykłych postaci. Każdy może do nas dołączyć i na pewno nie będzie się nudzić” – dodają organizatorzy, Fundacja Las Sztuki i Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”. 

materialy organizatora fot P Nykowski

Podwórkowe zabawy z maszkaronami są działaniami przygotowującymi do korowodu „Miasto to teatr”, realizowanego w ramach 53. PTMF KONTRAPUNKT 2018 oraz Polsko-Niemieckiego ZLOTU Pedagogów i Edukatorów Teatru 2018. Korowód ruszy 1 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 z ul. Jagiellońskiej przy przy dawnym Hotelu Gryf. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

co –  Maszkarony na szczecińskich podwórkach! Działania podwórkowe dla mieszkańców

kiedy i gdzie

  • 12 maja o godz. 16 przy ul. Śląskiej 9
  • 18 maja o godz. 18.00 przy ul. Śląskiej 53
  • 19 maja o godz. 12.00 przy ul. Ks. Bogusława X 7

organizatorzy – Fundacja Las Sztuki, Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”

współorganizatorzy – Teatr Tańca Kiosk Ruchu, DK 13 muz, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki

szczegóły – www.lassztuki.pl, www.oswajaniesztuki.pl

Akcja „Maszkarony na szczecińskich podwórkach” finansowana jest ze środków Miasta Szczecin w ramach programu  „mikrodotacje 2018” realizowanego przez Fundację Sektor 3 Szczecin. 

Akcja jest realizowana w ramach projektu „miasTOmy – program animacji społecznej na obszarze rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki” i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.