Dzień Dziecka w Domu Dużej Rodziny

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

To pierwszy Dzień Dziecka, który rodzina państwa Bieleckich (małżeństwo z czwórką małych dzieci) spędza w mieszkaniu otrzymanym właśnie od miasta w ramach programu Dom Dużej Rodziny. Lokal należy do Szczecińskiego TBS i został przez spółkę kompleksowo wyremontowany oraz wyposażony.

Mieszkanie o pow. ok. 80 m² znajduje się przy ul. Łuczniczej w Szczecinie. Jest dwupoziomowe i składa się z czterech pokoi, garderoby, kuchni, łazienki, wc oraz przestronnych przedpokojów. Do lokalu przynależy także piwnica. W mieszkaniu zamieszkała rodzina państwa Bieleckich – Emilia i Rafał wraz z czwórką dzieci: Julią (11 lat), Mają ( 9 lat), Olivierem (4 lata) i Mikołajem (2 latka). Z okazji Dnia Dziecka rodzinę odwiedził Piotr Krzystek prezydent miasta oraz Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS , przynosząc najmłodszym prezenty.

  • DSC_0442_m
  • DSC_0445_m
  • DSC_0447_m
  • DSC_0461_m
  • DSC_0463_m

Program Dom Dużej Rodziny ruszył w 2016 roku. Zakłada pomoc rodzinom, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata i w dniu podpisania umowy nie mają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie miasta. Rodzina powinna składać się przynajmniej z trójki dzieci. Pomocą objęte zostają te rodziny wielodzietne, które ze względu na sytuację finansową nie mogą zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie, jednak są w stanie ponosić koszty związane z utrzymaniem mieszkania. W tych rodzinach nie może występować problem uzależnień, a także zadłużenie dotychczas zajmowanego lokalu. Czynsz najmu w lokalu wynajmowanym w ramach programu jest taki sam jak w mieszkaniu komunalnym. Rodziny mogą ubiegać się także o dodatek mieszkaniowy.

„Zamieszkaj dobrze!” to pakiet dziewięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z różnych środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów, które na ustalonych zasadach mogą wynająć mieszkanie. Miasto dysponując mieszkaniami w obu gminnych TBS’ach oraz we własnym zasobie mieszkaniowym – wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom. Więcej informacji na stronie www.szczecin.eu/zamieszkajdobrze.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.