OD ŚRODKA – wystawa o klatkach schodowych

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej, która skupia się na śródmiejskich klatkach schodowych, korytarzach, podwórkach i nie tylko. Będzie można podejrzeć jak dbają i ozdabiają je sami mieszkańcy.

OD SRODKA plakatJak wygląda klatka schodowa w kamienicy, która pamięta czasy dorożek? Co zaskoczyć może w skrytej oficynie? Pięknie odnowione schody, ciekawie zaaranżowany kwietnik czy firanka zawieszona w oknie wychodzącym na szare podwórko sprawiają, że wspólne miejsca stają się ludzkie, bliższe, cieplejsze.

Przez kilka miesięcy wędrowałyśmy po Śródmieściu i zaglądałyśmy do kamienic, bloków, na podwórka – opowiadają autorki wystawy, Agata Adamowicz i Ada Krawczak ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”. – Interesował nas los tych przestrzeni, które jednocześnie należą do wszystkich i do nikogo. A im bardziej wgłębiałyśmy się w temat, tym bardziej fascynowali nas mieszkańcy, którzy wychodzą na klatkę schodową, by ją zazielenić czy walczą o mądre remonty – to nasi bezimienni bohaterowie i bohaterki wystawy.

Wystawa „OD ŚRODKA” ukazuje wybrane szczecińskie przestrzenie półprywatne zlokalizowane w obszarach szczecińskich osiedli: Śródmieście i Turzyn, i na światło dzienne wydobywa aktywność mieszkańców, którym najbliższe otoczenie nie jest obojętne. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zapraszają na otwarcie wystawy w sobotę, 24 listopada 2018 roku, o godz. 18. Wernisaż odbędzie się w ŚRODKU (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, wejście przez bramę od al. Wojska Polskiego 34), wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych pięćdziesięciu gości organizatorzy przewidzieli upominki – plakaty promujące wystawę z limitowanej serii.

Więcej: www.oswajaniesztuki.pl.

co – werniasaż wystawy OD ŚRODKA – śródmiejskiej przestrzenie półprywatne
kiedy – 24 listopada 2018, godz. 18
gdzie – ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, wejście przez bramę od al. Wojska Polskiego 34)

OSOBY DO KONTAKTU:
Ada Krawczak | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 604 128 678
Agata Adamowicz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 609 092 129

Przedsięwzięcie jest realizowane jest w ramach projektu „Chodź do ŚRODKA (miasta)!”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki” i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.