Te mieszkania spełniają oczekiwania seniorów

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dostosowane do osób starszych, pozbawione barier architektonicznych, wyposażone w system opieki domowej, otoczone atrakcyjną przestrzenią – to tylko niektóre atuty mieszkań, które powstały z myślą o seniorach. Do nowego budynku przy ul. Królowej Jadwigi 45 w Szczecinie wprowadzili się już najstarsi mieszkańcy naszego miasta.

W nowej kamienicy znajduje się 15 mieszkań, w tym 12 jednopokojowych i 3 dwupokojowe. Wszystkie są już wynajęte. Mogły się o nie starać osoby, które spełniają nastepujące kryteria: mieszkają w Szczecinie, mają ukończone 70 lat, nie posiadają innego lokalu, osiągają odpowiedni dochód oraz nie wymagają całodobowej opieki.

Jestem szczęśliwy, że udało mi się tu zamieszkać – mówi Andrzej Wizimirski, który kilka lat temu sprowadził się z Rzeszowa do Szczecina – Szczecin bardzo mi się podoba. Mieszkanie jest wygodne, są w nim także różne urządzenia, które w razie gdyby mi się coś stało wzywają odpowiednie służby. Bardzo przydatne dla samotnej i starszej osoby.

Lokale znajdują się w centrum miasta, w nowym budynku przy ul. Królowej Jadwigi 45. Zostały wybudowane przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

– Położenie budynku wewnątrz kwartału zapewnia zaciszną atmosferę. Lokale są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością. Budynek wyposażony jest w windę – mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. – Również otoczenie charakteryzuje się szczególną troską o wyeliminowanie wszelkich barier architektonicznych.

Dużo przestrzeni wspólnych zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i pogłębiania więzi sąsiedzkich. W mieszkaniach zainstalowano system opieki domowej oraz monitoring wnętrza kwartału. To wszystko pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa starszych osób.
Dodatkowo najemcy mieszkań mają możliwość korzystania z porad pracowników MOPR oraz z oferty Społecznego Ośrodka Wsparcia Dziennego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy się tu wprowadzić – mówią Sabina i Jerzy Stybrych. – Wcześniej mieszkaliśmy w kamienicy na drugim piętrze, wspólny korytarz i łazienka. Tu jest nowocześniej i jest winda, która jest bardzo pomocna. Przydałoby się więcej takich mieszkań.

Miasto zamierza podejmować kolejne działania w tym obszarze.

– Te rozwiązania się sprawdzają, chcemy podejmować kolejne inicjatywy z myślą o seniorach – zapowiada Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – W sumie do 2024 r. w kwartałach 33 i 36 chcemy wybudować ponad trzydzieści tego typu lokali.

W ramach programu „Dom dla seniora” w tym samym kwartale od 2015 roku funkcjonują już 23 mieszkania wspomagane oraz Dzienny Dom Senior +. W ubiegłym tygodniu miasto otworzyło także Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego 16.

  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_01
  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_02
  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_03b
  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_04
  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_05
  • mieszkania_dla_seniorow_wreczenie_kluczy_06

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.