Te mieszkania spełniają oczekiwania seniorów

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dostosowane do osób starszych, pozbawione barier architektonicznych, wyposażone w system opieki domowej, otoczone atrakcyjną przestrzenią – to tylko niektóre atuty mieszkań, które powstały z myślą o seniorach. Do nowego budynku przy ul. Królowej Jadwigi 45 w Szczecinie wprowadzili się już najstarsi mieszkańcy naszego miasta.

W nowej kamienicy znajduje się 15 mieszkań, w tym 12 jednopokojowych i 3 dwupokojowe. Wszystkie są już wynajęte. Mogły się o nie starać osoby, które spełniają nastepujące kryteria: mieszkają w Szczecinie, mają ukończone 70 lat, nie posiadają innego lokalu, osiągają odpowiedni dochód oraz nie wymagają całodobowej opieki.

Jestem szczęśliwy, że udało mi się tu zamieszkać – mówi Andrzej Wizimirski, który kilka lat temu sprowadził się z Rzeszowa do Szczecina – Szczecin bardzo mi się podoba. Mieszkanie jest wygodne, są w nim także różne urządzenia, które w razie gdyby mi się coś stało wzywają odpowiednie służby. Bardzo przydatne dla samotnej i starszej osoby.

Lokale znajdują się w centrum miasta, w nowym budynku przy ul. Królowej Jadwigi 45. Zostały wybudowane przez Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

– Położenie budynku wewnątrz kwartału zapewnia zaciszną atmosferę. Lokale są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością. Budynek wyposażony jest w windę – mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. – Również otoczenie charakteryzuje się szczególną troską o wyeliminowanie wszelkich barier architektonicznych.

Dużo przestrzeni wspólnych zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i pogłębiania więzi sąsiedzkich. W mieszkaniach zainstalowano system opieki domowej oraz monitoring wnętrza kwartału. To wszystko pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa starszych osób.
Dodatkowo najemcy mieszkań mają możliwość korzystania z porad pracowników MOPR oraz z oferty Społecznego Ośrodka Wsparcia Dziennego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy się tu wprowadzić – mówią Sabina i Jerzy Stybrych. – Wcześniej mieszkaliśmy w kamienicy na drugim piętrze, wspólny korytarz i łazienka. Tu jest nowocześniej i jest winda, która jest bardzo pomocna. Przydałoby się więcej takich mieszkań.

Miasto zamierza podejmować kolejne działania w tym obszarze.

– Te rozwiązania się sprawdzają, chcemy podejmować kolejne inicjatywy z myślą o seniorach – zapowiada Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – W sumie do 2024 r. w kwartałach 33 i 36 chcemy wybudować ponad trzydzieści tego typu lokali.

W ramach programu „Dom dla seniora” w tym samym kwartale od 2015 roku funkcjonują już 23 mieszkania wspomagane oraz Dzienny Dom Senior +. W ubiegłym tygodniu miasto otworzyło także Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego 16.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.