Powstaje książka „Smaki Śródmieścia”

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Jak smakuje Szczecin? Prześlij przepis na popisową potrawę i zostań współautorem lub współautorką sąsiedzkiej książki kucharskiej! Akcja trwa do 15 września.

Smaki srodmiescia mat prom OSWAJANIA SZTUKI3 kStowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zapraszają do udziału w tworzeniu wyjątkowej, sąsiedzkiej publikacji.

– Chcemy zebrać w jednym miejscu przepisy na ulubione, szczecińskie dania i historie z nimi związane – mówią Ola Grzesiek i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”.

Publikacja ma być impulsem zarówno do sąsiedzkiej integracji, jak i zastanowienia, czym właściwie jest przytaczana przy tej okazji „szczecińskość".

– Zwłaszcza opowieści związane z potrawą – mówi Grzesiek – sprawiają, że danie można uznać za lokalne i ważne. Dlatego z niecierpliwością czekamy również na historie naszych sąsiadów.

Zgłaszane w ramach akcji dania powinny być możliwie łatwe w przygotowaniu, tak by każdy mógł podjąć wyzwanie i wykonać je na własną rękę. Może być to przepis przywieziony przez babcię z Kielecczyzny albo wymyślony przez was w kuchni przy alei Piastów – pochodzenie nie ma znaczenia, liczy się opowieść!

– Opowieści te zbierzemy w śródmiejskiej książce kucharskiej, ale na niej się nie skończy, bo w planie jest również wspólna próba gotowania według zebranych przepisów i biesiadowania zapowiadają dziewczyny z „Oswajania sztuki”.

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić tradycyjne, na papierze (formularze z instrukcją dostępne w ŚRODKU przy ul. Królowej Jadwigi 44b oraz w pobliskich kawiarniach i bibliotekach) lub w formie elektronicznej, wypełniając formularz dostępny pod adresem: bit.ly/SmakiSrodmiescia. Wykorzystany przepis zostanie nagrodzony egzemplarzem książki kucharskiej, a na autora lub autorkę najciekawszego przepisu czeka wyjątkowy upominek.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 września. Akcja „Smaki Śródmieścia" finansowana jest przy wsparciu ze środków: Społecznik 2019–2021 – Program Marszałkowski.

Więcej informacji na oswajaniesztuki.pl.

Smaki Srodmiescia plakat

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.