Bezpłatne warsztaty z poezji dokumentalnej ze znaną artystką

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Weekendowe warsztaty z poezji dokumentalnej poprowadzi Małgorzata Goliszewska. Po raz pierwszy w Szczecinie! Warsztaty są bezpłatne, trwają zapisy.

malgorzata goliszewskaPoezja dokumentalna – tak jak film dokumentalny – wynika z obserwacji rzeczywistości, nie z wewnętrznego aktu kreacji. Rodzi się w uważności zetknięcia człowieka ze światem, w autentycznej chęci jego dotknięcia i poznania. Warsztat organizowany przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI ma na celu przybliżenie uczestnikom takiego dokumentalnego sposobu wypowiedzi – tym razem poprzez słowo. 

W oparciu o autorskie metody pracy Małgorzaty Goliszewskiej, uczestnicy będą uczyć się odbioru znanej im na co dzień rzeczywistości w nowy sposób i będą mieli możliwość dostrzeżenia waloru poetyckiego tam, gdzie się tego nie spodziewali. Każdy z uczestników, po zapoznaniu się z możliwymi narzędziami i metodami, stworzy kilka dokumentalnych utworów poetyckich, które zostaną wydane w tomiku.

Warsztat poprowadzi Małgorzata Goliszewska – artystka wizualna i dokumentalistka, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Szkoły Wajdy w Warszawie, doktorantka w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zadebiutowała w 2010 roku filmem dokumentalnym „Ubierz mnie”. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i filmowych, stypendystką Programu Młoda Polska, laureatką konkursu Artystyczna Podróż Hestii, rezydentką Museumsquartier w Wiedniu. Obecnie współpracuje ze stacją telewizyjną HBO nad produkcją pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Interesuje ją poszerzanie granic dokumentu i bezpośrednia praca z drugim człowiekiem. W 2013 roku stworzyła tomik poezji dokumentalnej WSZYSTKO. W 2019 podczas Biennale w Wenecji pokazała muzyczny utwór dokumentalny 2019 score. Mieszka w Szczecinie.

Warsztaty odbędą się w dniach 26–27 października 2019 w godz. 15–18 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Są DWUDNIOWE, udział jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja mailowa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać: POEZJA, a w treści: imię, nazwisko i numer telefonu. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje", realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.

 

Projekt „Sensacje. Człowiek i sytuacje” realizowany jest przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI wraz z partnerami: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki | Klub Don Senior | INKU Szczeciński Inkubator Kultury | 13 muz | Ośrodek Teatralny Kana

Patronat medialny: TVP3 Szczecin | „Głos Szczeciński” | „Kurier Szczeciński” | „Prestiż. Magazyn Szczeciński”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin

POEZJA DOKUMENTALNA

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.