Gdzie się bawić? Miejska partycypacja dziecięca w procesie rewitalizacji

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dzieci to najmłodsi mieszkańcy miasta. Są pełnoprawnymi użytkownikami miejskiej przestrzeni i odbiorcami miejskich usług, często to właśnie oni angażują dorosłych opiekunów do uczestnictwa w publicznych przestrzeniach. To najlepsi eksperci od zabawy. Dzieci mają prawo współdecydować o najbliższym otoczeniu, w którym spędzają czas, o mieście, w którym spędzają pierwsze lata swojego życia. 

Zapraszamy na spotkanie dotyczące miejskiej partycypacji dziecięcej w procesie rewitalizacji w sobotę 30 listopada 2019 r. o godzinie 11 w budynku dawnego zakładu fryzjerskiego przy ul. Królowej Jadwigi 43. Celem spotkania jest poznanie możliwości i ograniczeń widzianych przez dorosłych, ekspertów i opiekunów dzieci, dotyczących placów i nieplaców zabaw, przygodowych placów zabaw, naturalnych ogrodów, czy też przestrzeni miejskich przyjaznych dziecku. Liczymy na to, że zebrane opinie, oczekiwania, konsultacje pewnych pomysłów, podpowiedzi specjalistów pomogą nam wypracować realny plan działania.

Przyjmując rolę rzecznika, przedstawimy obserwacje z dotychczas zrealizowanych działań Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI dotyczących placów zabaw i uczestnictwa dzieci w mieście. Naszym marzeniem jest stworzenie warunków i możliwości do swobodnej, twórczej zabawy w przestrzeni miejskiej, która wspiera rozwój dzieci i sprzyja integracji społecznej. 

Podczas spotkania poruszymy zagadnienia:

  • Potrzeby i problemy. Wnioski z działań animacyjnych na terenie śródmiejskich placów zabaw.
  • Przegląd europejskich i polskich trendów w dziedzinie placów zabaw. Przygodowe, naturalne, sensoryczne, leśne place zabaw, ogrody zabaw. Sposoby funkcjonowania i finansowania.
  • Znaczenie partycypacji publicznej dzieci. Zabawa i miejskie przestrzenie dziecięce jako strategia urbanistyczna.
  • Plac zabaw to nie zbiór standardowych urządzeń. Czym dla mieszkańców może być plac zabaw.

Zachęcamy do tego, by przybyć ze swoimi pociechami. Dla dzieci powyżej 5. roku życia przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe w ramach naszego cyklu miastoteka – tuż za rogiem, w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Dzieci poniżej 5. roku życia są również mile widziane na spotkaniu! W obu przypadkach bardzo prosimy o wcześniejszą informację o zamiarze przyjścia z młodszym uczestnikiem – pozwoli to nam lepiej się przygotować.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia.

Kontak i zgłaszenia: Ania Biały, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.