Ferie w mieście i o mieście

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza najmłodszych do udziału w wyjątkowych zajęciach w Świetlicy Śródmiejskiej. Na tapecie: miasto.

Świetlica Śródmiejska to cykl warsztatów o tematyce miejskiej dla dzieci w wieku 6–14 lat, organizowany przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. – W trakcie ferii spędzimy razem jeszcze więcej czasu i będziemy mogli odkrywać kolejne miejskie tajemnice! – zapowiadają organizatorzy. Podczas pięciu spotkań młodzi uczestnicy m.in. zastanowią się nad tym, kim są rzemieślnicy, wspólnie zaprojektują grę planszową o komunikacji miejskiej oraz stworzą instalację artystyczną w przestrzeni publicznej. 

Świetlica Śródmiejska zaprasza od poniedziałku (17.02) do piątku (21.02) pomiędzy 9 a 13. Udział jest BEZPŁATNY, ale obowiązuje rejestracja mailowa (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbywają się w ścisłym centrum miasta, w ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Boh. Getta Warszawskiego).

Warsztaty prowadzą:

Ada i Zuza fot. M. Jastrzebski i A. StrychalskaAda Krawczak – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne, na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury min: Filharmonii, INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury czy Akademii Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. W 2015 roku współpracowała z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury tworząc warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była kuratorką zbiorowej wystawy młodych projektantek i artystek pn. Dziewczyny. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. Od 2017 działa w stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI jako grafik i animator. W wolnym czasie kolekcjonuje litery. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu reklama NIEwdzięczna.

Zuzanna Waligórska – projektantka graficzna, absolwentka psychologii oraz grafiki projektowej. Pracowała jako graficzka w agencjach projektowych w Niemczech i Austrii, a także jako freelancer. Dwukrotnie uczestniczyła w organizowanych przez Galerię BWA Wrocław warsztatach dotyczących ilustracji i składu publikacji „Kopublikacja”, których efektem było wydanie ilustrowanego wydawnictwa „Opowiadanie”. Współpracowała z Akademią Sztuki w Szczecinie tworząc identyfikację wydarzeń muzycznych. W wolnym czasie pracuje nad krojem pisma przeznaczonym dla dzieci uczących się czytać oraz osób z trudnościami w czytaniu. Działa w Stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI, współtworząc wydarzenia kulturalne. 

mat. prom. OSPROGRAM

 • DZIEŃ 1 (17.02) | Rzemieślnicy 
  Wspólnie zastanowimy się nad tym, kim jest rzemieślnik, czym się trudni, czy znamy jakichś szczecińskich rzemieślników. Stworzymy też modelową "ulicę handlową".
 • DZIEŃ 2 (18.02) | Przy/eszłość 
  Wybierzemy się wspólnie do Muzeum Historii Szczecina, by następnie stworzyć komiks o mieszkańcu Szczecina i jego przygodach w czasie. 
 • DZIEŃ 3 (19.02) | Jazda!
  Pojedziemy tramwajem i porozmawiamy o savoir vivre w komunikacji miejskiej. Wspólnie stworzymy następnie tramwajową grę planszową.
 • DZIEŃ 4 (20.02) | SZTUKA (NA) ULICY
  Wybierzemy się na wycieczkę po mieście szlakiem szczecińskiego street artu i spróbujemy stworzyć autorską instalację artystyczną w najbliższym otoczeniu.
 • DZIEŃ 5 (21.02) | MIASTO Z GÓRY
  Pójdziemy szukać miejsc, z których widok na Szczecin przypomina ten, który ukazuje się lecącym ptakom!

 WYDARZENIE NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/2542212549372528/ 

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

FERIE OS plakat

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.