ŚRODEK w czasach kwarantanny – #wytańczmiasto

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK w czasach kwarantanny nie zwalnia tempa i szykuje nowe wydarzenia, o czym z przyjemnością infromujemy poniżej. #zostanwdomu

Wystawa o szczecińskich pomnikach i rzeźbach do oglądania – w mieście i online!

Niektórzy z nas nie mają wyboru i muszą wyjść z domu. Ci, którzy przemykają przez Śródmieście, mogą zatrzymać się przy GALERII [od] ULICY Jagiellońskiej 92. Tam do oglądania jest już wystawa dot. pomników i wybranych motywów rzeźbiarskich, których w naszym mieście – jak się okazuje – jest całkiem sporo. Autorką ekspozycji jest Ada Krawczak ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI*. Wystawa - początkowo planowana do realizacji w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim – jest też dostępna w formie albumu online na stronie ŚRODKA na Facebooku.

* Ada Krawczak – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne, na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. 

GoU Pomniki fot. K. Rabinska 1

 

Taniec ponad chodnikami, czyli #wytańczmiasto!

Od dawna wiadomo, że taniec jest dobry na wszystko i przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi. W tańcu uwalniamy endorfiny, które wpływają na nasz humor i poczucie szczęścia, co na pewno teraz przyda się wszystkim! 29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Tego dnia zapraszamy mieszkańców, by wyszli na balkony, otworzyli okna lub wybrali inne ulubione miejsca w domach i zatańczyli! Wiek tancerzy czy technika tańca nie są istotne, ważna jest chwila dobrej zabawy. Można odtańczyć balkonowego fokstrota, przeskakiwać z nogi na nogę, minimalistycznie poruszać stopą czy ręką, kręcić piruety, robić gwiazdy, szpagaty, lub po prostu pobujać się w rytm muzyki. Każdy ruch, każda interpretacja utworu jest tańcem. Liczy się dobra zabawa i pozytywne nastawienie. 

Tańczymy do utworu Tańcz! zespołu Vespa – tutaj link. Nagrany taniec (najlepiej w poziomie, czas trwania wideo nie ma znaczenia) wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie mp4/mov/avi. ŚRODEK to zmontuje i stworzymy wspólnie taneczną video-pocztówkę ze Szczecina! Dołącz do nas, #zostanwdomu i #wytańczmiasto ponad chodnikami!

wytanczmiasto grafika

Akcja realizowana jest przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w ramach działania "Śródmiejska Strefa Kultury Ponad Chodnikami". Pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Ruszyła Śródmiejska Strefa Kultury Ponad Chodnikami!

Kultura w czasach kwarantanny przeniosła się do internetu i... na balkony! W sobotę (18 kwietnia) o godz. 17 mieszkańcy budynków sąsiadujących z adresem przy ul. Śląskiej 53 mogli wziąć udział w pierwszym koncercie w ramach Śródmiejskiej Strefy Kultury Ponad Chodnikami. We własnym oknie wystąpił Maciej Musiał, skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy zespołu West Side Sinfonietta. Było słonecznie i muzycznie! Już wkrótce film z tego koncertu – też stworzony w ramach sąsiedzkiej współpracy – będzie dostępny online.

 

„A tu kiedyś był… dziecięcy fryzjer”. Zbiórka wspomnień

Przypominamy o zbiórce wspomnień! ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii dawnego zakładu fryzjerskiego. Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści samych mieszkańców. Opowieści i pytania można słać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.