Spacer po Śródmieściu szlakiem gwiaździstych placów

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pogoda coraz piękniejsza, warto więc wybrać się na przechadzkę – oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer z Michałem Rembasem.

mat. prom. OSWAJANIA SZTUKI P. Glowa fot. A. Krawczak kw

Wspólnie wybierzemy się w podróż szlakiem szczecińskich gwiaździstych placów – zapowiada ekipa ŚRODKA. – Podczas spaceru będziemy zadzierać też głowy do góry w poszukiwaniu cudów na fasadach, czyli opowieści o bogach, ludziach i zwierzętach zaklętych na elewacjach śródmiejskich kamienic. Bo miasto trzeba oglądać z każdej strony! 

Przewodnikiem będzie Michał Rembas – dziennikarz, podróżnik, historyk. Pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim" oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książki Zachodniopomorskie tajemnice oraz współautor wielu innych, w tym: Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski, Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina, Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku.

Spacer startuje 21 czerwca (niedziela) o godz. 10 spod Urzędu Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1). Udział jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy spaceru proszeni są o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych.

 WYDARZENIE NA FACEBOOKU tutaj 

Działanie odbywa się w ramach cyklu pn. „Spacerownik”, czyli serii miejskich spacerów, realizowanej w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.