Wędrujące pudło, czyli mobilny plac zabaw znów nadchodzi!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza najmłodszych mieszkańców Szczecina na kolejne spotkanie z wędrującym pudłem. Już 25 sierpnia mobilny plac zabaw odwiedzi Drzetowo-Grabowo, natomiast w czwartek 27 sierpnia pojawi się przy ul. Śląskiej.

Czym jest wędrujące pudło? To mobilny plac zabaw! Pudło na kółkach – stworzone przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI z myślą o najmłodszych mieszkańcach i miejskich podwórkach – jest punktem wyjścia do zabawy. I skrywa w sobie wiele niespodzianek! 

W te wakacje pudło odwiedzi 4 szczecińskie podwórka (zgłoszone przez samych mieszkańców). Drugie z nich znajduje się na Osiedlu Drzetowo-Grabowo przy ul. Druckiego-Lubeckiego, trzecie w Śródmieściu przy ul. Śląskiej. Tam właśnie dwa ptaszki, które wyjrzą z pudła i wystąpią w teatrzyku kamishibai, wprowadzą uczestników do świata przyrody – w nim niezwykle ważna jest współpraca.

2 WP2 fot.G Ilowiecka

Zapraszamy na najbliższe spotkania:

  1. Start pierwszego ze spotkań już 25 sierpnia (wtorek) o 16.00 w podwórku przy ul. Druckiego-Lubeckiego 1–13. Wstęp jest wolny! Wydarzenie na Facebooku tutaj

    Wspólnymi siłami i w zgodzie z naturą stworzymy własną bazę. Nie zabraknie gier zespołowych, a każde dziecko, niezależnie od wieku, będzie mogło w swoim tempie stworzyć coś, co dodaje skrzydeł – zapowiadają animatorki stojące za działaniem: Ania Biały i Marta Wróblewska. Zaproszeni są wszyscy – starsi i młodsi (ci ostatni w towarzystwie starszych opiekunów).
  2. Druga wizyta odbędzie się 27 sierpnia (czwartek) o 16.00 w podwórku przy ul. Śląskiej 51–54. Wstęp jest wolny! Wydarzenie na Facebooku tutaj

    – Wspólnie z uczestnikami stworzymy spektakl, do którego zaprosimy bohaterów legend i miejskich opowieści, także tych szczecińskich
     – zapowiadają Ania Biały i Marta Wróblewska. Zaproszeni są wszyscy – starsi i młodsi (ci ostatni w towarzystwie starszych opiekunów).

Uczestnicy spokań proszeni są o odpowiedzialność i posiadanie maseczek/przyłbic – to nie koniec naszej walki z wirusem. Organizatorzy rezerwują sobie prawo do odmówienia udziału w wydarzeniu osobom nieprzestrzegającym zasad. 

2 WP3 fot.G Ilowiecka


Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI realizuje nowe działanie pn. „Oswajanie miasta"! Planowane przed czasami zwiększonego dystansu, zakładało wejście z mniejszymi, bardziej kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi w miejskie zakamarki: podwórka, kawałki zieleni pomiędzy blokami, puste place pod kamienicami, maleńkie parki. Chcemy realizować je we współpracy z mieszkańcami oraz zachęcać do bardziej aktywnego uczestnictwa w obiegu kultury i życiu lokalnej społeczności. I zdaje się, że w czasach pandemii nawet bardziej chcemy być bliżej siebie – przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków – z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020", środków Gminy Miasta Szczecin oraz Programu Społecznik.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.