Chodź na spacer z Małgorzatą Dudą! Codzienne życie mieszkańców Śródmieścia dawniej i dziś

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Jak dawniej żyli mieszkańcy Śródmieścia? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie online.

W mijającym roku mnóstwo czasu spędziliśmy we własnych domach. Czy doceniamy ciepłe kaloryfery, jasne światło i prąd w gniazdku? Jak mieszkało się w Szczecinie bez tych udogodnień? Zapraszamy na wycieczkę w czasie, w ramach której opowiemy o codziennym życiu mieszkańców szczecińskiego Śródmieścia dawniej i dziś. Będzie też o tym, gdzie udawali się na wycieczki mieszkańcy Szczecina i w jakich aktywnościach kulturalnych najchętniej uczestniczyli. Być może stanie się to inspiracją do świątecznych i poświątecznych spacerów rodzinnych na świeżym powietrzu.

Przez dawne czasy poprowadzi Małgorzata Duda. Miejska przewodniczka, której serce szczególnie drży na dźwięk słów: Pomorze Zachodnie. Opowieści o pomorskiej czarownicy Sydonii von Borcke często snuje ubrana w specjalnie dla niej uszytąj replikę sukni szlachcianki z obrazów Cranacha. Współautorka przewodników i autorka pięciu książeczek dla dzieci z serii „Legendy Pomorza Zachodniego”.

Spotkanie rozpocznie się na Facebooku ŚRODKA już 29 grudnia (wtorek) o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, prowadzącego ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Udział jest BEZPŁATNY.

Wydarzenie na Facebooku tutaj.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Rejon Lewobrzeże
tel. 91 430 91 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejon Prawobrzeże
tel. 91 461 36 92
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 430 91 83, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
Rejon Lewobrzeże
  91 430 91 15 od 8 do 15.30
Rejon Prawobrzeże
  91 461 36 92 wew.160 od 8 do 15.30
Pogotowie Lokatorskie
  91 488 09 86 po 15 i w dni wolne

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.