Klucze w rękach najemców

Drukuj, utwórz PDF lub wyślij
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zakończyła się realizacja II etapu Osiedla mieszkaniowego Sienno położonego malowniczo na Wzgórzach Warszewskich. Pierwsi najemcy mieszkań na osiedlu położonym u zbiegu ulic Łącznej, Pelikana i Flaminga otrzymali klucze 7 listopada 2016 r. podczas uroczystego oddania osiedla do użytku.

klucze w rekach najemcow sienno2016

W uroczystości wzięli udział najemcy, którzy otrzymali klucze do mieszkań z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oraz wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, przedstawiciele firm zaangażowanych w realizację inwestycji oraz miejskich spółek mieszkaniowych. Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Otrobramskiej, ks. Czesław Baraniewicz, odmówił modlitwę w intencji mieszkańców oraz poświęcił budynek i nowo oddane do użytku mieszkania.

 

Kapryśna listopadowa pogoda dała przegląd całego swojego repertuaru: otwarcie rozpoczęło się w piękny słonecznym nastroju, a niebawem pojawił się deszcz, grad i śnieg. Aura zachęciła w ten sposób zebranych gości do dokładnego obejrzenia wnętrz oddanych do użytku budynków, których jakość wykonania dorównywała wysokiemu standardowi zagospodarowania przestrzeni osiedla. Schronieni w cieple domowego zacisza goście zgodnym chórem chwalili rozmach inwestycji atrakcyjnie połączony z kameralnym nastrojem. Wysoko zostało ocenione zagospodarowanie przestrzeni wspólnych osiedla, które są dobrą platformą do budowania pozytywnych międzysąsiedzkich relacji.

Realizacja drugiego etapu budowy osiedla rozpoczęła się w czerwcu 2014 r. W ramach zakończonej inwestycji powstało 13 budynków mieszkalnych. W budynkach jest łącznie 267 lokali mieszkalnych, 1 lokal użytkowy (żłobek) oraz 4 garaże wbudowane w budynki. W ramach zagospodarowania terenu osiedla powstała infrastruktura sportowo‑rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, plac z fontanną i małą architekturą stanowiący miejsce spotkań i rekreacji mieszkańców oraz drogi osiedlowe i parkingi.

Nowe lokale przeznaczono na cele statutowe Szczecińśkiego TBS, a także na miejskie programy mieszkaniowe.

 • 206 mieszkań przeznaczono dla partycypantów tj. osób, które wnoszą wkład finansowy w wysokości 30% kosztów przedsięwzięcia (wysokość partycypacji to 1200 zł/m² powierzchni użytkowej mieszkania; podlega ona zwrotowi w przypadku rezygnacji z najmu lokalu i jest zwaloryzowana) i w zamian za to zostaną ich najemcami.
 • 33 mieszkania przeznaczono dla absolwentów i poszukiwanych fachowców w danej dziedzinie w ramach Programu „Dom dla Absolwenta i Fachowca”. Jest to projekt Gminy Miasto Szczecin realizowany przy udziale Szczecińskiego TBS. Zakłada wynajęcie na preferencyjnych warunkach wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych i fachowcom poszukiwanym na lokalnym rynku pracy. Celem pilotażowej edycji programu jest zachęcenie młodych specjalistów do związania swojej kariery zawodowej ze Szczecinem.
 • 28 mieszkań (w tym 6 lokali dostosowanych dla osób niepełnosprawnych) oddano do dyspozycji Gminy Miasto Szczecin w ramach programu „Nowy dom”. Program ten jest skierowany do najemców komunalnych lokali mieszkalnych, którzy chcą zamienić zajmowane mieszkania na lokale o nowoczesnym standardzie technicznym i funkcjonalnym.

W budynkach zlokalizowane zostały trzy typy lokali:

 • 31,85–32,99 m² (jednopokojowe),
 • 41,95–56,37 m² (dwupokojowe),
 • 52,83–65,01 m² (trzypokojowe).

Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe, by w nich zamieszkać. Na podłogach w pokojach i przedpokoju położona została wysokiej jakości wykładzina z PCV. W kuchni znajduje się kuchenka elektryczna, zlewozmywak ze stali nierdzewnej, bateria i podłoga z PCV. Łazienki są w pełni wyposażone (wanna, umywalka, kompakt, armatura), ściany wyłożone glazurą, a na podłodze położona terakota. Wszystkie pomieszczenia mają pomalowane na biało ściany i sufity. Wykonane zostały niezbędne gniazda i włączniki. Mieszkania są wyposażone w okna pcv oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Wejście do klatki zabezpiecza domofon, a do mieszkań wzmacniane drzwi zewnętrzne.

Wszystkie budynki mieszkalne zaprojektowano jako podpiwniczone i czterokondygnacyjne (trzypiętrowe), z wyłączeniem budynku z lokalem żłobka zlokalizowanym w parterze budynku, który został zaprojektowany jako trzykondygnacyjny (dwupiętrowy). W ramach zagospodarowania terenu zabezpieczono 207 miejsc postojowych. Mieszkańcy Osiedla mogą korzystać z miejsc postojowych wybudowanych w pasie drogowym, bezpośrednio przyległych do terenu Osiedla. W celu podkreślenia podmiejskiego charakteru zabudowy, przed mieszkaniami na parterze wydzielono indywidualne przedogródki, natomiast dla wszystkich mieszkań zlokalizowanych na I, II i III piętrze zapewniono balkon lub taras. W każdym budynku, w kondygnacji piwnic zaprojektowano komórki lokatorskie przynależne do mieszkań, natomiast na parterze zlokalizowano wózkownię. Mieszkania 1-pokojowe wyposażono w garderoby. W budynkach znajduje się łącznie 12 mieszkań dla osób niepełnosprawnych.

Budynki przyłączone są do zewnętrznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz miejskiej sieci cieplnej poprzez zlokalizowany w budynku przy ulicy Pelikana 8 węzeł cieplny. Mieszkania wyposażone są w indywidualne stacje mieszkaniowe, których zadaniem jest rozdział ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej dla każdego mieszkania, zapewniający przygotowanie ciepłej wody i ogrzewanie mieszkania. Stacje mieszkaniowe zasilane są z miejskiej sieci cieplnej z indywidualnym rozliczaniem zużytej energii cieplnej każdego mieszkania przez dostawcę ciepła – Szczecińską Energetykę Cieplną sp. z o.o. Każdy z najemców będzie także korzystał z indywidualnego rozliczenia opłat za dostarczoną zimną wodę i odprowadzenie ścieków z dostawcą Zakładem Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Osiedle Sienno znajduje się 15 min od centrum Szczecina. Wystarczająco daleko, by odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć roztaczającym się wokół widokiem rozlewiska Odry i jezioro Dąbie, ale na tyle blisko, by nie tracić czasu na codziennych dojazdach. Na dostępność komunikacyjną osiedla wpływają̨ realizowane w jego sąsiedztwie inwestycje miejskie – budowana obecnie część Trasy Północnej połączy osiedle Sienno z innymi dzielnicami miasta. Z kolei zmodernizowana ulica Łączna pozwoli na wprowadzenie nowej linii autobusu.

Odległości od wybranych podmiotów:

 • żłobek (na terenie osiedla)
 • przedszkole – 1,2 km
 • szkoła podstawowa – 1 km
 • sklep spożywczy – 450 m
 • sklep wielkopowierzchniowy – 1,94 km

II etap realizacji budowy Osiedla „Sienno” w liczbach

Liczba lokali mieszkalnych 267

Liczba lokali niemieszkalnych – 1 żłobek

Liczba garaży 4

Powierzchnia użytkowa budynków 13 904,73 m², w tym:

 1. powierzchnia użytkowa mieszkań – 13 640,25 m²
 2. żłobek – 205,06 m²
 3. powierzchnia użytkowa garaży – 59,42 m²

Termin realizacji – sierpień 2014 – październik 2016

Łączny koszt realizacji inwestycji – 48 010 731 zł

Źródła finansowania inwestycji:

 • preferencyjny kredyt z BGK (rządowe programy mieszkaniowe) – 22 257 800 zł
 • środki partycypantów osób fizycznych – 12 054 772 zł
 • środki finansowe Gminy Miasto Szczecin – 2 140 506 zł
 • środki finansowe Szczecińskiego TBS – 9 834 386 zł
 • wartość działki gruntu (własność Szczecińskiego TBS) – 1 723 267 zł

Koszt budowy 1 mkw. p.u.m. wynosi – 3 445,97 zł

Czynsze

Wysokość czynszu najmu ustalona została w zależności od powierzchni i usytuowania:

 • mieszkania 1-pokojowe – od 430,33 zł do 442,40 zł miesięcznie
 • mieszkania 2-pokojowe – od 527,42 zł do 771,14 zł miesięcznie
 • mieszkania 3-pokojowe – od 563,55 zł do 889,34 zł miesięcznie

Uczestnicy procesu inwestycyjnego

 1. Projektant osiedla: Biuro Projektowe FBA s.c., al. Piastów 1/3, 70-325 Szczecin
 2. Generalny wykonawca II etapu: EBUD-Przemysłówka sp. z o.o., ul. Biskupińska 11, 85-375 Bydgoszcz
 3. Nadzór inwestycyjny: Komplet Inwest s.j., al. 11 listopada 91 K, 66-400 Gorzów Wielkopolski

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.