Klucze w rękach najemców

Print Friendly, PDF & Email
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zakończyła się realizacja II etapu Osiedla mieszkaniowego Sienno położonego malowniczo na Wzgórzach Warszewskich. Pierwsi najemcy mieszkań na osiedlu położonym u zbiegu ulic Łącznej, Pelikana i Flaminga otrzymali klucze 7 listopada 2016 r. podczas uroczystego oddania osiedla do użytku.

klucze w rekach najemcow sienno2016

W uroczystości wzięli udział najemcy, którzy otrzymali klucze do mieszkań z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oraz wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, przedstawiciele firm zaangażowanych w realizację inwestycji oraz miejskich spółek mieszkaniowych. Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Otrobramskiej, ks. Czesław Baraniewicz, odmówił modlitwę w intencji mieszkańców oraz poświęcił budynek i nowo oddane do użytku mieszkania.

 

Kapryśna listopadowa pogoda dała przegląd całego swojego repertuaru: otwarcie rozpoczęło się w piękny słonecznym nastroju, a niebawem pojawił się deszcz, grad i śnieg. Aura zachęciła w ten sposób zebranych gości do dokładnego obejrzenia wnętrz oddanych do użytku budynków, których jakość wykonania dorównywała wysokiemu standardowi zagospodarowania przestrzeni osiedla. Schronieni w cieple domowego zacisza goście zgodnym chórem chwalili rozmach inwestycji atrakcyjnie połączony z kameralnym nastrojem. Wysoko zostało ocenione zagospodarowanie przestrzeni wspólnych osiedla, które są dobrą platformą do budowania pozytywnych międzysąsiedzkich relacji.

Realizacja drugiego etapu budowy osiedla rozpoczęła się w czerwcu 2014 r. W ramach zakończonej inwestycji powstało 13 budynków mieszkalnych. W budynkach jest łącznie 267 lokali mieszkalnych, 1 lokal użytkowy (żłobek) oraz 4 garaże wbudowane w budynki. W ramach zagospodarowania terenu osiedla powstała infrastruktura sportowo‑rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, plac z fontanną i małą architekturą stanowiący miejsce spotkań i rekreacji mieszkańców oraz drogi osiedlowe i parkingi.

Nowe lokale przeznaczono na cele statutowe Szczecińśkiego TBS, a także na miejskie programy mieszkaniowe.

 • 206 mieszkań przeznaczono dla partycypantów tj. osób, które wnoszą wkład finansowy w wysokości 30% kosztów przedsięwzięcia (wysokość partycypacji to 1200 zł/m² powierzchni użytkowej mieszkania; podlega ona zwrotowi w przypadku rezygnacji z najmu lokalu i jest zwaloryzowana) i w zamian za to zostaną ich najemcami.
 • 33 mieszkania przeznaczono dla absolwentów i poszukiwanych fachowców w danej dziedzinie w ramach Programu „Dom dla Absolwenta i Fachowca”. Jest to projekt Gminy Miasto Szczecin realizowany przy udziale Szczecińskiego TBS. Zakłada wynajęcie na preferencyjnych warunkach wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych i fachowcom poszukiwanym na lokalnym rynku pracy. Celem pilotażowej edycji programu jest zachęcenie młodych specjalistów do związania swojej kariery zawodowej ze Szczecinem.
 • 28 mieszkań (w tym 6 lokali dostosowanych dla osób niepełnosprawnych) oddano do dyspozycji Gminy Miasto Szczecin w ramach programu „Nowy dom”. Program ten jest skierowany do najemców komunalnych lokali mieszkalnych, którzy chcą zamienić zajmowane mieszkania na lokale o nowoczesnym standardzie technicznym i funkcjonalnym.

W budynkach zlokalizowane zostały trzy typy lokali:

 • 31,85–32,99 m² (jednopokojowe),
 • 41,95–56,37 m² (dwupokojowe),
 • 52,83–65,01 m² (trzypokojowe).

Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe, by w nich zamieszkać. Na podłogach w pokojach i przedpokoju położona została wysokiej jakości wykładzina z PCV. W kuchni znajduje się kuchenka elektryczna, zlewozmywak ze stali nierdzewnej, bateria i podłoga z PCV. Łazienki są w pełni wyposażone (wanna, umywalka, kompakt, armatura), ściany wyłożone glazurą, a na podłodze położona terakota. Wszystkie pomieszczenia mają pomalowane na biało ściany i sufity. Wykonane zostały niezbędne gniazda i włączniki. Mieszkania są wyposażone w okna pcv oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Wejście do klatki zabezpiecza domofon, a do mieszkań wzmacniane drzwi zewnętrzne.

Wszystkie budynki mieszkalne zaprojektowano jako podpiwniczone i czterokondygnacyjne (trzypiętrowe), z wyłączeniem budynku z lokalem żłobka zlokalizowanym w parterze budynku, który został zaprojektowany jako trzykondygnacyjny (dwupiętrowy). W ramach zagospodarowania terenu zabezpieczono 207 miejsc postojowych. Mieszkańcy Osiedla mogą korzystać z miejsc postojowych wybudowanych w pasie drogowym, bezpośrednio przyległych do terenu Osiedla. W celu podkreślenia podmiejskiego charakteru zabudowy, przed mieszkaniami na parterze wydzielono indywidualne przedogródki, natomiast dla wszystkich mieszkań zlokalizowanych na I, II i III piętrze zapewniono balkon lub taras. W każdym budynku, w kondygnacji piwnic zaprojektowano komórki lokatorskie przynależne do mieszkań, natomiast na parterze zlokalizowano wózkownię. Mieszkania 1-pokojowe wyposażono w garderoby. W budynkach znajduje się łącznie 12 mieszkań dla osób niepełnosprawnych.

Budynki przyłączone są do zewnętrznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz miejskiej sieci cieplnej poprzez zlokalizowany w budynku przy ulicy Pelikana 8 węzeł cieplny. Mieszkania wyposażone są w indywidualne stacje mieszkaniowe, których zadaniem jest rozdział ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej dla każdego mieszkania, zapewniający przygotowanie ciepłej wody i ogrzewanie mieszkania. Stacje mieszkaniowe zasilane są z miejskiej sieci cieplnej z indywidualnym rozliczaniem zużytej energii cieplnej każdego mieszkania przez dostawcę ciepła – Szczecińską Energetykę Cieplną sp. z o.o. Każdy z najemców będzie także korzystał z indywidualnego rozliczenia opłat za dostarczoną zimną wodę i odprowadzenie ścieków z dostawcą Zakładem Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Osiedle Sienno znajduje się 15 min od centrum Szczecina. Wystarczająco daleko, by odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć roztaczającym się wokół widokiem rozlewiska Odry i jezioro Dąbie, ale na tyle blisko, by nie tracić czasu na codziennych dojazdach. Na dostępność komunikacyjną osiedla wpływają̨ realizowane w jego sąsiedztwie inwestycje miejskie – budowana obecnie część Trasy Północnej połączy osiedle Sienno z innymi dzielnicami miasta. Z kolei zmodernizowana ulica Łączna pozwoli na wprowadzenie nowej linii autobusu.

Odległości od wybranych podmiotów:

 • żłobek (na terenie osiedla)
 • przedszkole – 1,2 km
 • szkoła podstawowa – 1 km
 • sklep spożywczy – 450 m
 • sklep wielkopowierzchniowy – 1,94 km

II etap realizacji budowy Osiedla „Sienno” w liczbach

Liczba lokali mieszkalnych 267

Liczba lokali niemieszkalnych – 1 żłobek

Liczba garaży 4

Powierzchnia użytkowa budynków 13 904,73 m², w tym:

 1. powierzchnia użytkowa mieszkań – 13 640,25 m²
 2. żłobek – 205,06 m²
 3. powierzchnia użytkowa garaży – 59,42 m²

Termin realizacji – sierpień 2014 – październik 2016

Łączny koszt realizacji inwestycji – 48 010 731 zł

Źródła finansowania inwestycji:

 • preferencyjny kredyt z BGK (rządowe programy mieszkaniowe) – 22 257 800 zł
 • środki partycypantów osób fizycznych – 12 054 772 zł
 • środki finansowe Gminy Miasto Szczecin – 2 140 506 zł
 • środki finansowe Szczecińskiego TBS – 9 834 386 zł
 • wartość działki gruntu (własność Szczecińskiego TBS) – 1 723 267 zł

Koszt budowy 1 mkw. p.u.m. wynosi – 3 445,97 zł

Czynsze

Wysokość czynszu najmu ustalona została w zależności od powierzchni i usytuowania:

 • mieszkania 1-pokojowe – od 430,33 zł do 442,40 zł miesięcznie
 • mieszkania 2-pokojowe – od 527,42 zł do 771,14 zł miesięcznie
 • mieszkania 3-pokojowe – od 563,55 zł do 889,34 zł miesięcznie

Uczestnicy procesu inwestycyjnego

 1. Projektant osiedla: Biuro Projektowe FBA s.c., al. Piastów 1/3, 70-325 Szczecin
 2. Generalny wykonawca II etapu: EBUD-Przemysłówka sp. z o.o., ul. Biskupińska 11, 85-375 Bydgoszcz
 3. Nadzór inwestycyjny: Komplet Inwest s.j., al. 11 listopada 91 K, 66-400 Gorzów Wielkopolski

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.