Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zorganizowało w sobotę 17 września 2016 r., kolejny dzień otwarty na osiedlu Sienno. Odwiedzający mieli okazję do obejrzenia gotowych mieszkań, a także postępów w pracach nad zagospodarowaniem terenu. Oddanie osiedla do użytku przewidziane jest w listopadzie 2016 r.
Do oglądania przygotowano mieszkania w jednej klatce położonej przy ul. Flaminga. Zaproszenie do odwiedzin osiedla spotkało się z dużym zaintersowaniem zarówno ze strony osób poszukujących mieszkania, jak i zainteresowanych obejrzeniem swojego wymarzonego „M”. Odwiedzający bardzo wysoko oceniali standard wykończenia mieszkań. Chwalono również rozplanowanie osiedla, przejrzysty układ urbanistyczny i dużą przestrzeń wspólną stanowiącą centrum osiedla. Zachwyty wzbudzał również widok na panoramę Szczecina oraz rozlewiska Odry i jezioro Dąbie. Oglądający mieszkania chwalili położenie osiedla: blisko centrum Szczecina, ale już w miejscu zacisznym. Wiele osób po obejrzeniu mieszkań przykładowych zdecydowało się na rezerwację lokalu, co było możliwe dzięki obecności pracowników Szczecińskiego TBS.
Mieszkania, zgodnie ze standardami Szczecińskiego TBS, są wykończone pod klucz, co oznacza, że można się do nich wprowadzać niezwłocznie po podpisaniu umowy najmu. Każde mieszkanie ma kompletnie wykończoną i wyposażoną łazienkę, a kuchnia wyposażona jest w kuchenkę oraz zlew. Do każdego lokalu mieszkalnego zaprojektowano komórkę lokatorską (piwnicę), a komfort zwiększają takie udogodnienia jak suszarnie i wózkownie dostępne dla wszystkich lokatorów.
Osiedle Sienno, zlokalizowane u zbiegu ulic Łącznej, Pelikana i Flaminga, położone jest malowniczo na Wzgórzach Warszewskich, z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę Szczecina, jezioro Dąbie i rozlewiska Odry, które będą mogli podziwiać najemcy mieszkań z balkonami i tarasami. Najnowsza inwestycja Szczecińskiego TBS to łącznie 267 mieszkań na osiedlu, które zaprojektowano z dużą dbałością o jakość życia mieszkańców, z czego 13 mieszkań zaprojektowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dużo miejsca przeznaczono na tereny zielone, place zabaw dla dzieci, boiska, czyli wspólną przestrzeń ułatwiającą zintegrowanie się lokalnej osiedlowej społeczności. Dla wygody zmotoryzowanych zaprojektowano parkingi.
Mieszkania dostępne są w systemie partycypacji w kosztach budowy. Oznacza to, że przyszły najemca pokrywa jedynie 30 proc. kosztów budowy mieszkania w postaci wkładu własnego. Bardzo ważne jest to, że wkład własny objęty jest gwarancją zwrotu i w sytuacji, kiedy lokator zechce zakończyć najem mieszkania, otrzyma zwaloryzowaną kwotę wkładu własnego. Szacunkowa wysokość udziału w kosztach budowy mieszkania na Osiedlu Sienno wynosi jedynie 1200 zł za metr kw. powierzchni użytkowej.