NASZA MISJA | ORGANY SPÓŁKI | NAGRODY | PROFIL DZIAŁALNOŚCI | STRUKTURA SPÓŁKI
Szczecińskie TBS – krajowy lider w budowie mieszkań w partycypacji
Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego jest spółką należącą w stu procentach do Gminy Miasta Szczecin.
Od ponad 20 lat zajmujemy się budowaniem mieszkań dla szczecinian, zarządzaniem lokalami komunalnymi (głównie w śródmieściu) oraz wspólnotami mieszkaniowymi.
Nasza misja
Tworzymy ofertę mieszkań przyjaznych. Rozumiemy przez to zarówno lokale ładne i wygodne, ale także niedrogie. Chcemy by nasze mieszkania były wygodnym miejscem do życia.
Podejmując się nowych inwestycji, godzimy rachunek ekonomiczny z jakością, funkcjonalnością i estetyką. Dbamy też o walory użytkowe budynków i ich otoczenia.
Zmieniamy przestrzeń śródmieścia – przywracamy świetność historycznej zabudowy i dbamy o szczecińskie podwórka. Modernizując i remontując śródmiejskie kamienice podnosimy ich standard, by poprawić warunki mieszkaniowe naszych najemców. Najważniejszy dla nas jest człowiek.
Zarządzając nieruchomościami stawiamy sobie za cel satysfakcję mieszkańców ich wygodę i bezpieczeństwo. Dążymy do podnoszenia jakości świadczonych usług. Celom tym służy wdrożony i doskonalony system zarządzania jakością.
Wszystko po to, by każdy z mieszkańców mógł powiedzieć: „mój dom jest tutaj”.
Prezes Zarządu
Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Grażyna Szotkowska
Organy spółki
Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona na podstawie Uchwały nr XXVIII/364/96 Rady Miejskiej w Szczecinie z dnia 2 grudnia 1996 roku, wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000157810.
NIP 852-18-50-722
REGON 811015666
Nr konta bankowego (ogólny): PEKAO SA I oddział w Szczecinie 84 1240 3813 1111 0000 4379 3958
Rozpoczęcie działalności – 1 stycznia 1997 r.
Kapitał zakładowy spółki – 603 727 713,00 złotych wpłacony i wniesiony w całości
Właściciel – Gmina Miasto Szczecin (100% udziałów)
Zarząd spółki
Grażyna Szotkowska – prezes zarządu
Zarząd ustanowił i udzielił prokury następującym osobom:
- Mariusz Lewandowski
- Magdalena Marszałek
- Jadwiga Świderska
- Waldemar Szajner
- Marcin Wajdziak
Rodzaj prokury: prokura łączna.
Rada nadzorcza
- Andrzej Preiss – przewodniczący
- Andrzej Posłuszny – wiceprzewodniczący
- Włodzimierz Waśniewski – sekretarz
- Agnieszka Salmonowicz – członek
- Grzegorz Wesołowski – członek
Nagrody
W całej Polsce jesteśmy doceniani za rewitalizacje szczecińskich kamienic, które przywróciły im utracony urok. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia:
2016
○ Tytuł "Modernizacja Roku 2015" w kategorii "Obiekty mieszkalne" za Rewitalizację RAZEM – program rewitalizacji budynków położonych między ulicami: Bohaterów Getta Warszawskiego, Królowej Jadwigi i aleją Wojska Polskiego.
2015
○ Statuetka w kategorii "Wydarzenie Roku" z okazji Dnia Pracownika Socjalnego 2015 za za budowanie systemowych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego i chronionego dla osób starszych na termnie inwestycji przeprowadzonej w ramach Programu Rewitalizacja RAZEM
○ Laureat programu "Jakość Roku 2015" w katergorii „Usługa”. Program organizowany przez Fundację Qualitas we współpracy z European Organization for Quality.
2014
○ Pierwsze miejsce w Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2014 organizowanym przez "Strefę Gospodarki", niezależny dodatek do "Dziennika Gazety Prawnej".
2012
○ Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "Towarzystwo Budownictwa Społecznego Partnerem Mieszkańca".
○ Gepard Biznesu 2011.
2011
○ Pierwsze miejsce w Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2011 organizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną".
2009
○ Gepard Biznesu 2008
2008
○ Gazela Biznesu 2009
2004
○ Nagroda II stopnia w konkursie "Budowa Roku 2003" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za osiedle mieszkaniowe wielorodzinne przy ul. Jana Chryzostoma Paska.
2003
○ Wyróżnienie "Nagrody Roku 2002' Stowarzyszenia Architektów Polskich, za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych – zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej w kwartale ulic: Jana Chryzostoma Paska, Parkowej, Emilii Plater i placu Matki Teresy z Kalkuty.
2002
○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w konkursie "Modernizacja roku 2001" za renowację budynku przy ul. Krzywoustego 22.
○ Dyplom uznania w konkursie "Budowa Roku 2001" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za realizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych.
2000
○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w III edycji konkursu "Życie w architekturze" za renowację kwartału turzyńskiego.
1999
○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w konkursie "Modernizacja roku 98" za renowację budynku przy ul. Pocztowej.
○ Wyróżnienie "Nagroda Roku 1998" Stowarzyszenia Architektów Polskich za renowację kwartału turzyńskiego nr 27.
Profil działalności
Szczecińskie TBS działa już ponad 25 lat. Od 1997 roku wybudowaliśmy ponad 5000 nowych, komfortowych mieszkań, a kolejne inwestycje są w trakcie przygotowywania. Zarządzamy też ok. 16,5 tys. lokali mieszkalnych, użytkowych i garaży.
Nowe osiedla
Ostatnią, a zarazem największą zrealizowaną przez Szczecińskie TBS inwestycją jest zakończony w roku 2022 drugi etap budowy osiedla „Wrzosowe wzgórze”. Inwestycja położona dzielnicy Północ nieopodal ulicy Szosa Polska u zbiegu z ulicą Dojazdową przy ul. Bronisława Sobola i Józefa Romana. W tym etapie oddano do użytku 203 mieszkań i dwa lokale usługowe, w 6 budynkach. Osiedle oferuje przestrzeń dla rodzin z dziećmi, place zabaw, żłobek, bibliotekę miejską i atrakcyjną lokalizację – zaledwie kilka minut drogi samochodem do centrum miasta. Wszystkie osiedla budowane przez spółkę charakteryzują się najwyższym standardem wykonania.
Rewitalizacje
Szczecińskie TBS zajmuje się również działalnością o charakterze rewitalizacyjnym. Jednym z pierwszych zadań przed jakim stanęło Szczecińskie TBS było zapewnienie mieszkańcom centrum miasta godnych warunków do życia. Od 1997 roku zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy ponad blisko 600 mieszkań położonych w śródmiejskich kamienicach mieszkalnych.
W rewitalizowanych kamienicach jest bezpieczniej, ładniej i przestronniej. Efekty rewitalizacji widać najlepiej na tzw. kwartałach turzyńskich czyli obszarze położonym w obrębie ul. Chodkiewicza, Pocztowej, Ściegiennego i Bolesława Śmiałego, zespole zbudowanym między ulicami Wojska Polskiego, Boh. Getta Warszawskiego i Bł. Królwej Jadwigi, zespole kamienic polożonych między ulicami Śląską, Więckowskiego, Bałuki a aleją Wojska Polskiego.
Społeczne Programy Mieszkaniowe
Spółka we współpracy z Gminą Miasto Szczecin realizuje także szereg społecznych programów mieszkaniowych skierowanych do różnych grup – m.in. do dzieci z pieczy zastępczej, usamodzielniających się jej wychowanków, studentów, absolwentów, młodych rodzin, rodzin wielodzietnych wymagających wsparcia oraz seniorów i osób niepełnosprawnych.
Od 2014 r. w ramach Szczecińskiego TBS funkcjonuje program „Domu dla studenta”. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób o mieszkania może ubiegać się rocznie kilkadziesięcioro żaków. Absolwenci mogą skorzystać z programu realizowanego przez Miasto Szczecin we współpracy ze spółką – „Dom dla Absolwenta”, który zapewnia mieszkania młodym ludziom posiadającym wykształcanie lub wykonujących zawody oczekiwane przez pracodawców.
Oferta Szczecińskiego TBS jest również skierowana do osób starszych. W ramach programu mieszkaniowego „Dom dla seniora” spółka zapewniła 38 mieszkań dla osób po 65 roku życia. Znajdują się one w budynkach zaprojektowanych zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów, w tym szczególnie ze stworzeniem miejsca do wspólnych spotkań sąsiedzkich. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z oferty rekreacyjno-kulturalnej oferowanej w klubie Senior-Wigor. Przygotowywane są kolejne mieszkania, które będą proponowane osobom starszym.
Inwestycje Szczecińskiego TBS zawsze opierają się na współpracy z samorządem oraz mieszkańcami.
25 lat to okres wielu osiągnięć, ale i czas, który zobowiązuje do podjęcia kolejnych działań. Bez współpracy z Miastem Szczecin dynamiczny rozwój spółki nie byłby możliwy. Wierzymy, że przez następne lata będziemy mogli realizować naszą misję z myślą o przyszłych mieszkańcach. Budując budynki, w którym wiele rodzin znajduje swój dom, uczestniczymy w tworzeniu ludzkich historii.
Struktura organizacyjna spółki